cover

“Pazari i Librit” në TEG, mos mungoni në eventin më unik me oferta mbresëlënëse!

Stina e vjeshtës tashmë ka trokitur. Njerëzit i janë rikthyer me intensitet shkollës, punës dhe jetës së përditshme familjare. Po a ka strehë më të mirë se librat, për të ndryshuar për një çast monotoninë e ditës, për t’u zhytur ...
Read More
21-leksione

Pse teknologjia favorizon tiraninë

Yuval Noah Harari Shfaqja e demokracive liberale, lidhet me idealet e lirisë dhe barazisë, që mund të duken në pamje të parë të vetëkuptueshme dhe të pakthyeshme. Por këto ideale, janë shumë më të brishta nga sa besojmë ne. Suksesi ...
Read More
will-smith

3 librat që kanë çuar Will Smith drejt suksesit

E mbani mend yllin e “Fresh Prince of Bel-Air”? Shumica prej nesh po. Është një nga ato serialet klasike që të gjithë do të donim ta shikonim vazhdimisht. Will Smith është ylli televiziv, të cilin së fundi e kemi parë ...
Read More
helena-kladare

Helena Kadare: 10 librat që duhen lexuar

“Letërsia është një histori dashurie dhe fati përzjer bashkë, një përshkrim i uraganit të çmendur të pasioneve të njeriut dhe i luftës që ai bën me to…”. Isaak  Bashkevic Singer, shkrimtari i njohur polak, fitues i çmimit Nobel në letërsi ...
Read More
Loading...