Premtimi i vetem mbetet… dashuria !

Kole Maca: Gjon Pali dhe e bija - 1913 Shënime për romanin “Rrethimi” të Tom Kukës (Enkel Demit) hedhur në qarkullim nga shtëpia botuese Pegi Agim BAÇI Cilit rrethim duhet t’i druhemi më shumë; - atij nga armiku, atij nga ...
Read More

10 librat me te shitur te muajit dhjetor 2022

Foto ilustruese Kryesojnë librat e festave të Krishtlindjes, romanet e Colleen Hoover dhe botimet për fëmijë. Klasikët dhe librat e zhvillimit personal ende me kërkesë të lartë nga lexuesit. 10 titujt më të pëlqyer për muajin që lamë pas tek ...
Read More

12 librat me te shitur te vitit 2022

Foto ilustruese Një garë e fortë mes librave të zhvillimit personal, biznesit dhe romanit në zhanre të ndryshme. Tre autorë shqiptarë përfshihen në top-12-shen më të lexuar. Oruelli rikthen vëmendjen e lexuesve. Shtohen lexuesit në zhanrin mister & thriller. Ja ...
Read More

7 librat me te kerkuar nga botimet Pema

Stendat e Pema dhe Buzuku ne Panairin e Librit ne Tirane Titujt e shtëpisë botuese “Pema” që pëlqejnë lexuesit ne platformën Bukinist.al: Mbizotërojnë librat non-fiction. Robert Green dhe Eckhart Tolle ndër më të përzgjedhurit   Shtëpia Botuese “Pema” ka lindur mbi ...
Read More