Komuniteti

Pse duhet lexuar Agatha Christie

Gjatë muajit shtator Bukinist.al ka në fokus krijimtarinë e mbretëreshës së romaneve të krimit dhe mister, Agatha Christie. Romanet e ...
Read More

Disa rekomandime per biblioteken e shkolles

Një këndvështrim ndryshe mbi listën paraprake të librave të rekomanduara nga Ministria e Arsimit për bibliotekat e shkollave Dr. Albert ...
Read More

10 librat me te shitur te Bota Shqiptare tek Bukinist

Stenda e shtëpisë botuese "Bota Shqiptare" në panairin e Tiranës Platforma më e madhe online e librit shqip ka në ...
Read More

10 titujt me te kerkuar te Ombra GVG tek Bukinist

Platforma më e madhe online e librit shqip, Bukinist.al ka në fokus gjatë muajit korrik shtëpinë botuese “Ombra GVG”. Ne ...
Read More

Ditet e Librit tek Qendra Toptani kthehet ne tradite

Foto nga Ditët e librit organizuar gjatë vitit 2022 Platforma më e madhe online, Bukinist.al dhe “Toptani Shopping Center” organizojnë ...
Read More

Shen Valentini – 10 rekomandime per te dashuruarit

Blogu Leximtari dhe platforma Bukinist.al përcjell një përzgjedhje të romaneve që kanë përshkuar në mënyrën më të thellë pasionet njerëzore ...
Read More

12 librat me te shitur te vitit 2022

Foto ilustruese Një garë e fortë mes librave të zhvillimit personal, biznesit dhe romanit në zhanre të ndryshme. Tre autorë ...
Read More

Shkrimi si menyre per te ndryshuar boten

Ligjërata e mbajtur gjatë dhënies së Çmimit Nobel për Letërsi, më datë 7 dhjetor 2022 Annie Ernaux Ku të filloj? ...
Read More

10 librat me te shitur te muajit nentor 2022

Platforma me e madhe online e librit shqip, Bukinist.al publikon dhjete titujt me te kerkuar nga lexuesit. Panairi i 25-te ...
Read More

Viti 2022, ja 11 kryeveprat qe u riperkthyen ne shqip

Ja 11 veprat e mëdha që erdhën në shqip sërish gjatë 2022: “Don Kishoti i Mançes” i Miguel de Cervantes, ...
Read More