Rekomandimet

rekomandimet

Bukinist, ja 5 rekomandimet e muajit shkurt 2019

Në vijim të premtimit që ju kemi dhënë ju, të dashur lexues, ndjekës dhe miq, edhe këtë muaj ne si ...
Read More
rekomandimet

Rekomandimet; 5 librat për lexim gjatë muajit janar

Platforma online e librit shqip do të sjellë çdo muaj rekomandimet për lexuesit; Duke nisur që nga muaji janar, ne ...
Read More
The-Best-Christmas-Ever-book

Krishtlindjet, – ja 7 librat magjik për lexuesit e vegjël

Botimet për festat e fundvitit që Bukinist rekomandon për lexuesit e vegjël. Nata e Krishtlindjeve është magjike – dhe librat ...
Read More
helena-kladare

Helena Kadare: 10 librat që duhen lexuar

“Letërsia është një histori dashurie dhe fati përzjer bashkë, një përshkrim i uraganit të çmendur të pasioneve të njeriut dhe ...
Read More
arta-marku

Me vete, në çantën e plazhit…

Shkrimtarja dhe gazetarja e njohur Arta Marku ka rekomanduar 5 libra për tu lexuar gjatë pushimeve verore, të cilët janë ...
Read More
happy

Motivimi, 7 libra për pushime të lumtura

Librat e motivimit dhe zhvillimit personal e kanë gjetur tashmë lexuesin e tyre edhe në Shqipëri. Koha më e mirë ...
Read More
lexime-vere-2

Leximet e verës 2018, ja 12 romanet që rekomandojmë për pushime

Koha e artë për të lexuar romane është gjatë verës. Bashkë me gjërat e tjera, në çantën e plazhit gjendet ...
Read More
libra

Ja 3 libra që të ndryshojnë jetën

Rekomandime për lexuesit: Fuqia që sjellin tek ju librat: Sekreti, Alkimisti dhe Sjellja e pëlqyeshme dhe mençuria në  komunikim Elidona ...
Read More
West Coast band Princeton's Virginia Woolf t-shirt produced in conjunction with their 2008 debut album "Bloomsbury"

6 librat e Virginia Woolf që secili duhet t’i lexojë

Virginia Woolf është padyshim një nga shkrimtaret më të mira të të gjitha kohërave. Librat dhe esetë e saj karakterizohen ...
Read More
roberto-bolano-bukinist

2666-ta: Fuqia e pafund e së panjohurës dhe fjalës

Shënime për romanin “” të Roberto Bolanos, i përkthyer nga Bashkim Shehu, dhe botuar nga Pika pa Sipërfaqe Agim Baçi ...
Read More