Komuniteti

10 librat me te shitur te muajit nentor 2022

Platforma me e madhe online e librit shqip, Bukinist.al publikon dhjete titujt me te kerkuar nga lexuesit. Panairi i 25-te ...
Read More

Viti 2022, ja 11 kryeveprat qe u riperkthyen ne shqip

Ja 11 veprat e mëdha që erdhën në shqip sërish gjatë 2022: “Don Kishoti i Mançes” i Miguel de Cervantes, ...
Read More

Suksesi i Bukinist, rekomandimet për lexuesit

Menaxheri i platformës më të madhe online të librit në Shqipëri, Dr. Albert Gjoka, flet për hapat e parë të ...
Read More

Fituesit e cmimeve te Panairit te Librit Tirana 2022

Autorët Zija Çela, Natasha Poroçani Shuteriqi, Arbeni Imami dhe përkthesit Romeo Çollaku e Klarita Lagji janë fituesit e çmimeve vjetore ...
Read More

Mbreteresha e thrillerit qe rivalizon Colleen Hoover-in

E përkthyer në më shumë se 40 gjuhë të botës Karen M. McManus është autorja më e pëlqyer nga adoleshentët ...
Read More

Si te lexojme

Një udhëzues për të përfituar më shumë nga përvoja Donna Lu* Shumica prej nesh dinë të lexojnë, por a ka ...
Read More

Nentori i librit – panairi me i madh online

Suprizat 3-javore të platformës më të madhe online të librit shqip, Bukinist.al: Mundësia për të parapaguar librat që pritet të ...
Read More

Panairi i librit Book Fest kthehet ne tradite suksesi

Qendra tregtare TEG dhe Bukinist.al organizojnë gjatë periudhës 5 - 16 tetor 2022 panairin e madh të librit, me oferta ...
Read More

Leximi si vlere perbashkuese ne Tiranen Europiane

Me mbështetjen e “Tirana European Youth Capital -‘22”, “Kongresit Rinor Kombëtar”, “Bashkisë së Tiranës” dhe shoqatës “Muzika e të Rinjve”, ...
Read More

10 librat me te shitur te muajit gusht 2022

Foto ilustruese Platforma më e madhe online e librit shqip, Bukinist.al nxjerr titujt më të shitur për muajin e kaluar: ...
Read More